Odkurzacz przemysłowy

 

…ciężarówka, odkurzacz, beczka, ssawa, duże „WUKO” … tak zazwyczaj opisywany jest nasz ciężarowy specjalistyczny pojazd, którym od 10 lat jako rodzinna firma MAKOWSKI INDUSTRIESERVICE Makowski Krzysztof świadczymy usługi w zakresie usuwania materiałów sypkich i cieczy.

To mobilna maszyna na podwoziu np. MAN (nasza najnowsza) z instalacją ciśnieniowo-próżniową opracowaną i wyprodukowaną przez holenderską firmę AMPHITEC BV pod nazwą „Amphitec Base Loader”.

Zbiornik tego pojazdu za pomocą elastycznych węży ssącym może zostać w pełni wypełniony materiałami suchymi (pyły, cement, wapno, piasek, i inne) lub płynami (szlamy technologiczne, odpady, i inne) . Dzięki wysokiemu natężeniu przepływu powietrza pompy przy głębokiej próżni, istnieje możliwość zassania materiałów nawet z odległości 200 metrów! Dzięki potężnej sile zasysania instalacji, zasysanie materiałów z dużej wysokości lub głębokości to nie problem.

Zbiornik można przechylić i opróżnić w tradycyjny sposób. Instalacja posiada w pełni otwierającą się, hydrauliczną pokrywę z hydraulicznymi zamykaczami dźwigniowymi.

Dzięki siłownikowi przechyłu znajdującemu się z przodu, możliwe jest przechylenie zbiornika do kąta 45°. Użytkowanie jest bardzo proste. Całość obsługuje się za pomocą trzech dźwigni.

W komorze filtra znajduje się przegroda z dużych rozmiarów włazem. Właz obsługiwany jest ręcznie. Dzięki temu podczas opróżniania i czyszczenia, w komorze filtra nie pozostają żadne resztki.

Sercem pojazdu oprócz oczywiście silnika jest pompa, która wbudowana jest w obudowie izolowanej akustycznie z tłumikiem zasysania, chłodzenia oraz szmerów. Pompa przemysłowa Amphitec 9000 zainstalowana w naszym najnowszym ciężarowym pojeździe na podwoziu MAN to bez wątpienia najlepsza pompa, która nadaje się idealnie do ciężkich prac! Niezawodność pompy Amphitec opiera się na najwyższych dopuszczalnych podciśnień i nadciśnień.

System filtrujący składa się z 30 obsadek filtra z nałożonymi na nie workami filtrującymi. Te zaś są przytwierdzone do wyjmowanej płyty filtra. W bardzo łatwy sposób można dokonać inspekcji worków filtrujących o łącznej powierzchni 35 m2. Jest to możliwe dzięki otworowi inspekcyjnemu znajdującemu się z boku. Wymiana przebiega przez otwieraną hydraulicznie pokrywą znajdującą się na powierzchni. Pakiet filtracyjny można wyjąć w bardzo prosty sposób za pomocą zaczepów. Dzięki temu możliwa jest szybka wymiana, a także szybki wgląd w stan filtra.

Worki filtrujące składają się z wysokiej jakości poliestru igłowego o stopniu filtrowania 99,95 %. Filtry można wyczyścić w procesie płuczącym, bez konieczności wyjmowania ich z instalacji, za pomocą wody lub powietrza pod ciśnieniem.

Filtr bezpieczeństwa jest połączony z pompą próżniową w tłumiku szmerów ssania. Można dokonać jego przeglądu lub wymiany w bardzo prosty sposób poprzez pokrywę szybkozamykającą. W ten sposób pompa, również podczas wydmuchiwania, jest skutecznie chroniona przed drobnymi, a także dużymi cząsteczkami. Filtr bezpieczeństwa w kształcie cylindra, składa się z włókien poliestrowych, które można w wyczyścić w bardzo prosty sposób za pomocą wody lub powietrza znajdującego się pod ciśnieniem. Filtr bezpieczeństwa posiada stopień filtrowania wynoszący 99,95%.

Ciężarowy pojazd specjalistyczny z pompą próżniową jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Prosty pulpit nawigacji umożliwia Zasysanie-Start-Stop. Z boku pojazdu silnikowego znajduje się z możliwością Start-stop-zasysanie. Wszystkie znaki ostrzegawcze i bezpieczeństwa zostają wyświetlane. Tablica sterująca jest połączona w kabinie, zaś sterowanie posiada wentyle elektropneumatyczne, przekaźniki, wyłącznik główny, separator wody i oleju itd.